Szczęście znajdź w… odpoczynku!

Szczęście znajdź w… odpoczynku!

Szczęście znajdź w… odpoczynku!

Szczęście znajdź w… odpoczynku!

Zabiegani, ciągle czymś pochłonięci, wiecznie nieszczęśliwi – to portret przeciętnych ludzi, którzy żyją na tym świecie. Nikt nie zatrzymuje się na chwilę, żeby przystanąć, popatrzeć na to co się dzieje. Zastanowić się nad czymś, zanim się to zrobi. Z reguły zadaje się wówczas pytanie “po co?” i na tym się kończy. Wiecznie szukamy wymówek na ewentualny brak czasu i skarżenie się na to właśnie, a zapominamy o tym prostym zjawisku jakim jest relaks.

Wystarczy, żeby zatrzymać się w codziennym biegu, zajrzeć w głąb siebie, spróbować zrozumieć czym jest szczęście. Możemy je dostrzec w każdej prostej czynności, jeśli tylko zrobimy je z rozmysłem.

To nie sztuka gonić ciągle za światem i przejmować się każdym najdrobniejszym niepowodzeniem. Sztuką jest odnaleźć wyciszenie i taki moment w ciągu dnia, kiedy totalnie nic poza nami samymi się nie będzie liczyć. To nie musi trwać godzinę, dwie, czy trzy. Może to być nawet najzwyklejsze dziesięć minut. Gdzie telefon, tablet, laptop pozostaną zamknięte w osobnym pokoju, najbliższa rodzina czy znajomi będą wiedzieć, że mają nie przerywać, a my wygodnie rozłożymy się na łóżku czy fotelu i przemyślimy kilka spraw. Spoglądając na każde zdarzenie z takiej chłodniejszej perspektywy, łatwiej będzie nam dostrzec pozytywne strony danych sytuacji.

Coś się nie udało, totalne załamanie, nic nie ma sensu. Zamiast tego usiądźmy, pomyślmy, zastanówmy się i wyciągnijmy konstruktywne wnioski. To się opłaca o wiele bardziej niż rozpaczanie.

Dodatkowo warto zadać sobie pytanie czy w tej codziennej gonitwie nie brakuje nam czegoś. Choć z pozoru będziemy szczęśliwi, to po jakichkolwiek głębszych przemyśleniach okaże się, że wcale tak nie jest.

Usiądźmy w ciszy, nie zapominajmy o zwykłym odpoczynku, który może okazać się zbawienny dla naszego poczucia szczęścia. Tego prawdziwego szczęścia.

By | 2018-07-16T21:23:30+00:00 18 stycznia, 2015|Coaching|0 komentarzy

About the Author:

Nauce i rozwojowi osobistemu poświęcił 6 lat. Po tym okresie z niesamowitą ilością wiedzy i doświadczenia – wrócił do kraju. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka jeszcze przed nim wyboista droga. Zdobyte za granicą umiejętności nie pomagały mu w zdobyciu wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Pojawiły się myśli co dalej – czy dobrze zrobił, że wrócił . Jednak jego upór i determinacja nie pozwoliły na odwrót i ucieczkę. Wtedy pierwszy raz zetknął się z potocznie zwaną „akwizycją” jedynie firmy o profilu sprzedaży bezpośredniej odpowiadały na jego aplikacje. Podszedł to tego z dystansem ale i ciekawością która mu towarzyszyła przez całe życie. Dzień po dniu pokonywał kolejne bariery i poznawał tajniki sprzedaży. Po krótkim okresie czasu okazało się to niesamowitym doświadczeniem i niekończącą się możliwością rozwoju osobistego. Zaczynał od branży ubezpieczeniowej, później była finansowa w międzyczasie poznał MLM, który okazał się jego pasją i spełnieniem marzeń . Jest certyfikowanym Coachem i Masterem NLP oraz niepoprawnym optymistą. Zapraszam do śledzenia bloga o biznesie, podróżach, rozwoju i coachingu.