Przepis na zupę, czyli MODELOWANIE w praktyce

, MotywacjaPrzepis na zupę, czyli MODELOWANIE w praktyce

Przepis na zupę, czyli MODELOWANIE w praktyce

Przepis na zupę, czyli MODELOWANIE w praktyce.

 

Artykuł ten jest kontynuacją „MODELOWANIE – czyli droga na skróty do upragnionego celu”. Przedstawię w nim proces MODELOWANIA w praktyce NLP

 

Załóżmy, że chcesz być bardziej pewny siebie. Znalazłeś model i jest jakiś znajomy , który jest wyjątkowo pewny siebie.

 1. Zacznij od wejścia w stan relaksu, odprężenia.
 2. Teraz zacznij wizualizować sobie tę osobę. Wyobraź ją sobie w momencie,
  w którym jest ona bardzo pewna siebie. Zwróć uwagę na wszystko, co robi.
 3. Wyobraź sobie, że stajesz za tą osobą i robisz krok naprzód. Wnikasz w nią i czujesz to wszystko, co ona czuje, widzisz jej oczami, słuchasz jej uszami, zachowujesz się dokładnie tak samo jak ona. Bądź przez chwilę tą osobą i poczuj jej pewność siebie.
 4. Powiedz sobie- „Przyjmuję te zasoby, których pragnę – nic poza tym”.
  (Tak! Wymów to na głos, z pełnym przekonaniem).
 5. Zrób krok w tył, wyjdź z ciała tej osoby zachowując pożądany zasób.
 6. Teraz wyobraź sobie siebie w kilku różnych sytuacjach życiowych. Niech będą to sytuacje z przyszłości, które dopiero mają nastąpić. Zobacz jak jesteś bardzo pewny siebie. Twoja normalna cecha od teraz.

 

Z innymi zachowaniami postępuj dokładnie w ten sam sposób. Jeśli chcesz aby dane zachowanie lub emocja trwale stała się częścią Ciebie, powtarzaj to ćwiczenie co jakiś czas, najlepiej modelując różne osoby.

 

modelowanie-nlp

Stosując ćwiczenia NLP można zmienić całe swoje życie i odzyskać kontrolę nad emocjami które tak częśto nami władają. Naklepsze w tym wszystkim jest to ,że są one bardzo proste i łatwe do zastosowania dosłownie wszędzie. Nawet w drodze do pracy możecie wykonac część ćwiczeń , słuchając audio , wizualizując , powtarzając wybrane wzorce.

By | 2020-04-19T04:56:38+00:00 16 czerwca, 2015|Coaching, Motywacja|2 komentarze

About the Author:

Nauce i rozwojowi osobistemu poświęcił 6 lat. Po tym okresie z niesamowitą ilością wiedzy i doświadczenia – wrócił do kraju. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka jeszcze przed nim wyboista droga. Zdobyte za granicą umiejętności nie pomagały mu w zdobyciu wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Pojawiły się myśli co dalej – czy dobrze zrobił, że wrócił . Jednak jego upór i determinacja nie pozwoliły na odwrót i ucieczkę.Wtedy pierwszy raz zetknął się z potocznie zwaną „akwizycją” jedynie firmy o profilu sprzedaży bezpośredniej odpowiadały na jego aplikacje. Podszedł to tego z dystansem ale i ciekawością która mu towarzyszyła przez całe życie. Dzień po dniu pokonywał kolejne bariery i poznawał tajniki sprzedaży. Po krótkim okresie czasu okazało się to niesamowitym doświadczeniem i niekończącą się możliwością rozwoju osobistego. Zaczynał od branży ubezpieczeniowej, później była finansowa w międzyczasie poznał MLM, który okazał się jego pasją i spełnieniem marzeń .Jest certyfikowanym Coachem i Masterem NLP oraz niepoprawnym optymistą.Zapraszam do śledzenia bloga o biznesie, podróżach, rozwoju i coachingu.

2 komentarze

 1. Ewelina 8 lutego, 2018 w 2:48 am- Odpowiedz

  Z całą pewnością ciekawy przepis i właściwie opisany. Dzięki serdeczne. Spróbuję, przetestuję.

  • Krzysztof Gromaszek 8 lutego, 2018 w 8:54 am- Odpowiedz

   Super , oby się przydało

Zostaw komentarz