Nasz wewnętrzny komputer pokładowy część I

, MotywacjaNasz wewnętrzny komputer pokładowy część I

Nasz wewnętrzny komputer pokładowy część I

Magia umysłu

Jak obiecywałem w poprzednim poście , dzisiaj napiszę trochę o przełamywaniu własnych przekonań, ograniczeń.

Czy zdajesz sobie sprawę do czego jest zdolny nasz umysł lub całe ciało nim sterowane ?

Czy spotkaliście się kiedyś z określeniem snu polifazowego ?

Polega on w skrócie na tym, że zamiast jednego, długiego snu, mającego dać nam energię na cały dzień – stosuje się wiele krótkich drzemek w ciągu całej doby. Dzięki temu, że śpimy często ale krótko, nasz mózg dostaje możliwość odpoczywania na bieżąco, bez czekania do wieczora – poprawia to koncentrację i czas reakcji na bodźce.

Badania nad snem polifazowym prowadziły, niezależnie od siebie, armie między innymi sił powietrznych USA, Włoch i Kanady, a także NASA. Testowano różne czasy drzemek, od zaledwie 10. minut do nawet 2. godzin. Wyniki wskazują, że jest to sposób wypoczywania bardziej efektywny, niż tradycyjny sen całonocny.

Jedną z osób które to spały jedynie 2 godziny dziennie był Leonardo da Vinci

A Ty co byś zrobił/zrobiła z extra 6 godzinami dziennie ? 😉

Sterowanie umysłem

 

By | 2018-02-13T11:27:52+00:00 20 października, 2015|Coaching, Motywacja|0 komentarzy

About the Author:

Nauce i rozwojowi osobistemu poświęcił 6 lat. Po tym okresie z niesamowitą ilością wiedzy i doświadczenia – wrócił do kraju. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka jeszcze przed nim wyboista droga. Zdobyte za granicą umiejętności nie pomagały mu w zdobyciu wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Pojawiły się myśli co dalej – czy dobrze zrobił, że wrócił . Jednak jego upór i determinacja nie pozwoliły na odwrót i ucieczkę.Wtedy pierwszy raz zetknął się z potocznie zwaną „akwizycją” jedynie firmy o profilu sprzedaży bezpośredniej odpowiadały na jego aplikacje. Podszedł to tego z dystansem ale i ciekawością która mu towarzyszyła przez całe życie. Dzień po dniu pokonywał kolejne bariery i poznawał tajniki sprzedaży. Po krótkim okresie czasu okazało się to niesamowitym doświadczeniem i niekończącą się możliwością rozwoju osobistego. Zaczynał od branży ubezpieczeniowej, później była finansowa w międzyczasie poznał MLM, który okazał się jego pasją i spełnieniem marzeń .Jest certyfikowanym Coachem i Masterem NLP oraz niepoprawnym optymistą.Zapraszam do śledzenia bloga o biznesie, podróżach, rozwoju i coachingu.

Zostaw komentarz