Jak zarabiać w systemach afiliacyjnych?

Jak zarabiać w systemach afiliacyjnych?

Jak zarabiać w systemach afiliacyjnych?

Prowadzisz kanał na YouTube, bloga, lub działasz w social media i szukasz dodatkowego źródła dochodów? Zainteresuj się systemami afiliacyjnymi, w których możesz polecać produkty w zamian za prowizję od sprzedaży. Zapewne spotkałeś się, z tym że znana osoba w internecie zachęcała do zakupu jakiegoś produktu ze swojego linka afiliacyjnego. Ty również możesz w ten sposób zarabiać, dlatego przekonaj się, jak działają systemy afiliacyjne i jak na nich zarabiać.

Co to są systemy afiliacyjne?

Systemy afiliacyjne łączą reklamodawców z wydawcami, którzy prowadzą bloga, stronę internetową, kanał na YouTube, duży profil na Facebooku lub Instagramie. W większości sieci partnerskich nie jest jednak wymagane posiadanie własnego źródła ruchu. Linki afiliacyjne możesz wtedy promować na forach internetowych lub w grupach na Facebooku przy użyciu np. marketingu szeptanego. Warto jednak w tym przypadku postawić na jak najbardziej naturalną formę promocji, aby nie wprowadzać zainteresowanych użytkowników w błąd.

Reklamodawcy, czyli właściciele znanych marek np. sklepów internetowych najczęściej płacą wydawcom i sieciom partnerskim za efekt w postaci wygenerowanej sprzedaży lub pozyskanego klienta. W systemach afiliacyjnych często są spotykane rozliczenia w modelu hybrydowym, kiedy to reklamodawca płaci nie tylko prowizję od sprzedaży, ale także wynagradza wydawcę wtedy, kiedy klient wypełni formularz zamówień, albo zapiszę się do newslettera.

Najczęstsze modele rozliczeń w sieciach partnerskich

  • CPS – Cost Per Sale. W tym modelu reklamodawca płaci Ci ustalony % prowizji za każdą wygenerowaną sprzedaż. Najbardziej efektywny model rozliczeń w systemach afiliacyjnych.
  • CPA – Cost Per Action. Bardzo popularny model rozliczeń, w którym zarabiasz w sytuacji, gdy użytkownik wykona wskazaną akcję wymaganą przez reklamodawcę. Na przykład rejestracja konta na portalu internetowym lub zdobycie określonego poziomu w grze online.
  • CPL – Cost Per Lead. W tym modelu zarabiasz w sytuacji, kiedy dostarczony przez Ciebie użytkownik wypełni np. formularz kontaktowy na stronie reklamodawcy, gdzie zostawi swoje dane osobowe. Reklamodawca będzie mógł wtedy wykorzystać dane klientów do celów marketingowych.
  • CPC – Cost Per Click. Coraz rzadsza forma rozliczeń w systemach afiliacyjnych. Otrzymujesz pieniądze za każde kliknięcie w link afiliacyjny przez fanów Twojego bloga itd. Ze względu na słabą jakość ruchu większość sieci partnerskich odchodzi od tego modelu rozliczeń, gdyż często nie jest on efektywny dla reklamodawców, którzy ponoszą koszty kampanii, a nie mają zysków

 

Jak zarabiać w systemach afiliacyjnych?

Zarabiać w systemach afiliacyjnych może każdy użytkownik internetu. Niektóre sieci partnerskie będą jednak wymagały od Ciebie posiadania własnego źródła ruchu tj., bloga, strona internetowa, czy fanpage. Jednak na polskim rynku jest też dużo sieci, które tego nie wymagają i możesz promować linki afiliacyjne w wielu miejscach w internecie. Mimo wszystko bardziej efektywne będzie np. założenie swojego bloga i zbudowanie dużej liczby czytelników. Możesz wtedy tworzyć recenzję dowolnych produktów, które możesz promować w zamian za prowizję od sprzedaży. Jeśli Twoi czytelnicy Cię lubią i kierują się Twoją opinią, to możesz mieć wysoką konwersję, a co za tym idzie duży zarobek.

Zarabiać możesz też, będąc YouTuberem, właścicielem fanpage’a, czy dużego profilu na Instagramie. Na Facebooku masz możliwość dodawania linków afiliacyjnych w treści posta, a na YouTube w opisie filmu lub w przypiętym komentarzu. Prowadząc profil na Instagramie linka, umieścisz w biogramie lub w Insta Stories, kiedy osiągniesz liczbę 10.000 followersów. 

Zarabianie w afiliacji na przykładzie programu partnerskiego w social media

Portal socialmedia.biz.pl oferuje osobom działającym w social mediach wzrost liczby fanów czy zasięgów. W ich dedykowanym programie partnerskim możesz polecać ich usługi osobom, którym marzy się duży profil na Instagramie, Facebooku, czy Tik Toku. Firma oferuje wydawcom aż do 25% prowizji od wygenerowanej sprzedaży. Jeśli prowadzisz bloga lub kanał na YouTube o tematyce social mediów, czy zarabiania w internecie, to ten system afiliacyjny będzie idealny dla Ciebie. Możesz też uczestniczyć w programie, gdy masz dużo osób wśród znajomych, którym marzy się duży profil w mediach społecznościowych. Najlepsi wydawcy z dużym źródłem ruchu są w stanie zarabiać po kilka tysięcy złotych miesięcznie!!!

Nie czekaj dłużej zacznij zarabiać już dziś – zarejestruj się teraz

By | 2020-08-29T08:52:38+00:00 29 sierpnia, 2020|Możliwości biznesowe|0 komentarzy

About the Author:

Nauce i rozwojowi osobistemu poświęcił 6 lat. Po tym okresie z niesamowitą ilością wiedzy i doświadczenia – wrócił do kraju. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka jeszcze przed nim wyboista droga. Zdobyte za granicą umiejętności nie pomagały mu w zdobyciu wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Pojawiły się myśli co dalej – czy dobrze zrobił, że wrócił . Jednak jego upór i determinacja nie pozwoliły na odwrót i ucieczkę.Wtedy pierwszy raz zetknął się z potocznie zwaną „akwizycją” jedynie firmy o profilu sprzedaży bezpośredniej odpowiadały na jego aplikacje. Podszedł to tego z dystansem ale i ciekawością która mu towarzyszyła przez całe życie. Dzień po dniu pokonywał kolejne bariery i poznawał tajniki sprzedaży. Po krótkim okresie czasu okazało się to niesamowitym doświadczeniem i niekończącą się możliwością rozwoju osobistego. Zaczynał od branży ubezpieczeniowej, później była finansowa w międzyczasie poznał MLM, który okazał się jego pasją i spełnieniem marzeń .Jest certyfikowanym Coachem i Masterem NLP oraz niepoprawnym optymistą.Zapraszam do śledzenia bloga o biznesie, podróżach, rozwoju i coachingu.

Zostaw komentarz