Jak zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu?

Rozmowy o zarobkach blogerów są zazwyczaj bardzo burzliwe. W dodatku ten sposób zarabiania bardzo często budzi negatywne emocje. Jednak jest o tyle zachęcający, że wiele osób marzy o tym, aby zostać zawodowymi blogerami . Utrzymywać się z pisania albo pokazywania swoich stylizacji. Z tego względu tak często wpisywane jest w wyszukiwarki hasło: jak zarabiać na blogu? Postaram się wyjaśnić tę kwestię.

Ile może zarobić bloger?

Bardzo ciężko jest podać średnie zarobki blogerów, bo każdy z nich ma całkiem odmienny cennik. Jeden może dostać za recenzję książki 2 tysiące złotych, a inny 30 zł. Wszystkie badania w tej kwestii są mało wiarygodne. Co więcej, wielu blogerów ma już swoich pracowników, dlatego również zarobki są dzielone w ten sposób. Blogi mają ogromną popularność w Polsce, ale zarabianie na blogu cały czas jest świeżym tematem. Duże sumy zarabia głównie ścisła czołówka najpopularniejszych blogerów, z tego względu trudno jest jednoznacznie ocenić, jakie dochody może Ci przynieść blog. W sieci są osoby, które otrzymują kilkaset złotych, ale również takie, które spokojnie miesięcznie zarabiają ponad dziesięć tysięcy. Wszystko jest zależne od tego, jak silna jest konkretna marka. Trzeba na nią zapracować, co nie jest wcale takie proste.

Co jest potrzebne, aby zacząć zarabiać?

Nie każdy blog jest w stanie na siebie zarobić. Właściwie duża część takich stron nie przynosi ani złotówki dochodu. Co trzeba zrobić, aby reklamodawcy sami się do Ciebie zgłaszali? Najważniejsze jest to, aby nie zakładać bloga z nastawieniem na zarabianie, istotna jest pasja oraz teksty bardzo wysokiej jakości. Blog nie będzie się w stanie obronić bez porządnej treści, chyba, że najważniejszą jego zaletą są fotografie. Musisz być świadomy również tego, że gdy nie trafisz w niszę lub prowadzisz kolejnego bloga na temat mody, to masz bardzo niewielkie szanse na znalezienie się na szczycie. Gdy chcesz być profesjonalnym blogerem, musisz zastanowić się nad tym, w jaki sposób zarabiać na blogu. Krok po kroku. Nie możesz liczyć tylko i wyłącznie na jedną metodę zarabiania. Z drugiej strony, nie możesz też być zbyt wszechstronny. Twoja strona nie może być też jedną wielką reklamą, bo będzie odstraszała potencjalnych czytelników oraz reklamodawców.

Metody zarabiania na blogu

Dobrym rozwiązaniem, polecanym przez blogerów, dotyczącym zarabiania są artykuły sponsorowane. Musisz jednak pamiętać o tym, że żaden reklamodawca nie podejmie takiej decyzji, gdy na Twoim blogu nie będzie dobrej jakości treści. Warto nad nimi pracować, zadbać o ich jakość i poprawność

Zamieszczanie reklam

To kolejna metoda zarabiania na blogu. Blogerzy chętnie używają między innymi takich systemów reklamowych, jak AdSense. Osobiście współpracuje z AdSeans i prowadzenie bloga już mnie nic nie kosztuje(domena ,serwery , narzędzia). Reklamy są często dopasowane do tematów, o których można przeczytać na blogu. To zwiększa prawdopodobieństwo, że dadzą one wymierne zyski. Na czym można zarobić? Jest wiele sposobów. Może to być kliknięcie w reklamę, konkretne akcje, zamówienia oraz inne.

Programy partnerskie i sieci afiliacyjne

Mowa tutaj o linkowaniu konkretnych usług i produktów w tekście oraz pobieraniu prowizji za każdy zakup wygenerowany za pomocą reklamy na blogu. Ta metoda zarabiania sprawdzi się na pewno u blogerów, którzy mają już jakąś społeczność i odbiorców. Ja osobiście współpracuje z kilkoma firmami które możesz sprawdzić tutaj

Bezpośrednia współpraca z markami

Marki i agencje mogą pomóc w tego rodzaju kampaniach. Forma takiej współpracy jest dowolna i w dużym stopniu zależna od blogera. Wielu blogerów również samodzielnie tworzy płatne materiały, szkolenia, otwiera swoje sklepy internetowe. To może tworzyć wysokie zyski.

Zarabianie na blogu, gdy takich stron jest bardzo dużo, nie jest łatwym zadaniem, nie jest to jednak niemożliwe. Trzeba pamiętać o tym, że trudno Ci będzie stworzyć dobrze działającą markę, gdy będziesz tylko myślał o tym, jak zarobić na blogu. Czytelnicy szybko wyczują, że chodzi Ci tylko i wyłącznie o pieniądze. Strata zaufania internautów, to będzie koniec Twojego bloga.

 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać w internecie sprawdź bonus jaki przygotowałem dla Ciebie!

By | 2018-02-17T03:16:11+00:00 17 lutego, 2018|Coaching, Motywacja, Możliwości biznesowe|1 komentarz

About the Author:

Nauce i rozwojowi osobistemu poświęcił 6 lat. Po tym okresie z niesamowitą ilością wiedzy i doświadczenia – wrócił do kraju. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka jeszcze przed nim wyboista droga. Zdobyte za granicą umiejętności nie pomagały mu w zdobyciu wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Pojawiły się myśli co dalej – czy dobrze zrobił, że wrócił . Jednak jego upór i determinacja nie pozwoliły na odwrót i ucieczkę.Wtedy pierwszy raz zetknął się z potocznie zwaną „akwizycją” jedynie firmy o profilu sprzedaży bezpośredniej odpowiadały na jego aplikacje. Podszedł to tego z dystansem ale i ciekawością która mu towarzyszyła przez całe życie. Dzień po dniu pokonywał kolejne bariery i poznawał tajniki sprzedaży. Po krótkim okresie czasu okazało się to niesamowitym doświadczeniem i niekończącą się możliwością rozwoju osobistego. Zaczynał od branży ubezpieczeniowej, później była finansowa w międzyczasie poznał MLM, który okazał się jego pasją i spełnieniem marzeń .Jest certyfikowanym Coachem i Masterem NLP oraz niepoprawnym optymistą.Zapraszam do śledzenia bloga o biznesie, podróżach, rozwoju i coachingu.

1 komenarz

  1. kris 6 sierpnia, 2018 w 7:24 pm- Odpowiedz

    Interesujący artykuł. Jeden z lepszych na ten temat.

Zostaw komentarz