Jak zacząć zarabiać na programach partnerskich?

, Możliwości biznesoweJak zacząć zarabiać na programach partnerskich?

Jak zacząć zarabiać na programach partnerskich?

Jak zacząć zarabiać na programach partnerskich?

Wystarczą trzy kroki, aby zacząć zarabiać w afiliacji. Jeżeli jest to Twoje pierwsze spotkanie z tym pojęciem, to pewnie myślisz, że zarabianie w programach partnerskich, to tylko i wyłącznie reklamowanie produktów, z których samemu korzystałeś. Mogą to być różnego rodzaju gadżety lub lokaty. To nie jest do końca prawda. Sieci afiliacyjne mają w swojej ofercie bardzo wiele programów partnerskich. Nie zawsze jesteś zmuszony do zakupu produktu lub usługi, aby polecać je na swoim blogu lub stronie internetowej. Trzeba mieć tylko dobry pomysł, jak w przypadku każdego biznesu.

Wybierz sieć afiliacyjną

Program partnerski powinien być odpowiednio dobrany do tematyki Twojej strony. Polecam rejestrację w różnych sieciach afiliacyjnych albo chociaż sprawdzenie, jakie programy posiadają w swojej ofercie rozmaite sieci. Wiele z ich jest specjalistą w konkretnej tematyce. Przykładowo, ComperiaLead, Agora Performance, System partnerski Bankier.pl-przede wszystkim programy finansowe,Bitbay-giełda kryptowalut, WebePartners – programy sklepów internetowych, Ads4books, Helion – książki oraz Nutriprofits – suplementy diety, Salesmedia, Zanox, Tradedoubler, Convertiser- różne branże, EXP Asset-rynek kryptowalut. Jeżeli Twoja strona lub blog dotyczy finansów, to dołącz do następujących programów partnerskich: ComperiaLead, Agora Performance,Bitmarket ,System partnerski Bankier.pl, EXP Asset. Jeżeli natomiast zajmujesz się na swoim blogu modą, do lepsze będą dla Ciebie programy partnerskie: Salesmedia, Zanox, Tradedoubler, Convertiser. Czemu nie wystarczy założenie konta w jednej sieci, przecież tak byłoby o wiele prościej? Może się okazać, że te same programy partnerskie, występują w kilku sieciach, ale oferują różne stawki. Dobrze jest je porównać i wybrać najlepszą dla siebie.

Po drugie-wybierz programy partnerskie

Każda sieć afiliacyjna posiada w swojej bazie kilka, kilkanaście, czasami nawet kilkadziesiąt lub kilkaset programów partnerskich. Wybór właściwego programu partnerskiego jest oczywiście zależny od tego, w jaki sposób chcesz promować dany produkt lub usługę. Co należy wziąć pod uwagę, gdy szukasz właściwego programu partnerskiego? Tutaj należy uwzględnić kilka czynników.

 1. Kreacje reklamowe

Sprawdź, czy masz do dyspozycji banery, w jakich są formatach, czy tylko linki tekstowe, a gdy tak, czy są to linki do strony głównej konkretnej firmy lub sklepu, czy do podstrony z produktem?

 1. Opinia o firmie

Łatwiej Ci będzie dostać prowizję, jeżeli zdecydujesz się na promowanie książek ze znanej księgarni, niż z nikomu nieznanej lub takiej, która nie ma pozytywnych opinii w sieci. Program Partnerski EXP Asset oparty jest na jasnych i przejrzystych zasadach, co sprawia, że użytkownicy mają do niego pełne zaufanie.

 1. Oferta firmy lub sklepu

Nie warto jest promować firmy, która ma słabą ofertę. Konkurencja szybko zostawi ją w tyle i trudno nam będzie uzyskać prowizję od sprzedaży. Dobrze jest zainteresować się nowymi programami partnerskimi, które mają innowacyjne pomysły na biznes, na przykład programem partnerskim EXP Asset.

 1. Sposób rozliczenia

Programy partnerskie oferują następujące metody rozliczenia: CPL (za pozyskany lead), CPS (za sprzedaż), rzadziej CPC ( za kliki). Programy rozliczane za ilość wyświetleń (CPM) są już rzadkością w polskich sieciach afiliacyjnych. W programie partnerskim EXP Asset i Bitbay wynagradza się za wprowadzenie opłaconych użytkowników.

Mniej istotne jest to, czy samodzielnie testowałeś dany produkt lub usługę. Jeżeli potrafisz dobrze go sprzedać i zachęcić do skorzystania z niego inne osoby, to już jesteś zwycięzcą.

Zobacz moje video w którym objaśniam jak wybrać firmę do współpracy:

Pomysł na tekst

Trzecim krokiem jest napisanie dobrego tekstu, który promowałby dany produkt.  Może być to oczywiście recenzja danego produktu, ale lepiej jest zrobić listę usług oraz podać ich ceny. Może być to na przykład lista sposobów na zarabianie w Internecie albo lista książek, które ostatnio przeczytałeś. Pomysłów może być naprawdę bardzo wiele.

Jeżeli wykonasz te trzy kroki, to wystarczy wstawić tekst na bloga i czekać na efekty. Życzę powodzenia w promowaniu programów partnerskich!

By | 2020-01-17T05:06:32+00:00 21 lutego, 2018|Motywacja, Możliwości biznesowe|2 komentarze

About the Author:

Nauce i rozwojowi osobistemu poświęcił 6 lat. Po tym okresie z niesamowitą ilością wiedzy i doświadczenia – wrócił do kraju. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka jeszcze przed nim wyboista droga. Zdobyte za granicą umiejętności nie pomagały mu w zdobyciu wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Pojawiły się myśli co dalej – czy dobrze zrobił, że wrócił . Jednak jego upór i determinacja nie pozwoliły na odwrót i ucieczkę.Wtedy pierwszy raz zetknął się z potocznie zwaną „akwizycją” jedynie firmy o profilu sprzedaży bezpośredniej odpowiadały na jego aplikacje. Podszedł to tego z dystansem ale i ciekawością która mu towarzyszyła przez całe życie. Dzień po dniu pokonywał kolejne bariery i poznawał tajniki sprzedaży. Po krótkim okresie czasu okazało się to niesamowitym doświadczeniem i niekończącą się możliwością rozwoju osobistego. Zaczynał od branży ubezpieczeniowej, później była finansowa w międzyczasie poznał MLM, który okazał się jego pasją i spełnieniem marzeń .Jest certyfikowanym Coachem i Masterem NLP oraz niepoprawnym optymistą.Zapraszam do śledzenia bloga o biznesie, podróżach, rozwoju i coachingu.

2 komentarze

 1. cimek 8 sierpnia, 2018 w 1:02 am- Odpowiedz

  Super blog , fajnie że dzielisz się tą wiedzą z innymi , którzy dopiero zaczynają działać w biznesie

 2. Marcin Gurtowski 16 lipca, 2019 w 4:44 pm- Odpowiedz

  Kroki, które przedstawiłeś są słuszne, jednak trzeba pamiętać, ze bez ruchu nic.Aby zarabiać jakiekolwiek pieniądze, a tym bardziej sensowne pieniądze z programów partnerskich potrzebę jest sensowne audytorium.

  Załóżmy, że prowadzi się bloga i zbiera się listę mailingową. Sensowne pieniądze da się zarobić już od ponad 10 tys unikalnych urzeczowników na blogu. Oczywiście składowych tutaj jest więcej np. nisza, relacje z czytelnikami i przede wszystkim zaufanie. Zaufanie myślę, że jest słowem klucz. Warto więc skupić się na budowaniu zaufania z czytelnikami (widzami w przypadku jeśli prowadzimy kanał na YT). Zbudujesz zaufanie publikując dużo wartościowej treści, przy okazji pokazując swoją historię i będąc transparentnym. To zaowocuje w momencie jak będziesz wykonywać powyższe kroki.

  Co do pomysłów na treść, która ma promować produkty czy usługi z PP jest cała masa. Warto wykazać się kreatywnością i przy okazji dobrze się przy tym bawić 🙂

Zostaw komentarz