Ćwiczenia coachingowe

Ćwiczenia coachingowe

Ćwiczenia coachingowe

Ćwiczenia coachingowe

Ćwiczenia coachingowe to jedna z bardziej potrzebnych narzędzi podczas sesji.Kiedy najprostsze sposoby zawodzą, trzeba wdrożyć coś co przykładowo pomoże zajrzeć w głąb siebie czy bardziej się otworzyć.

Każde z ćwiczeń jest inne i co innego ma na celu. W przypadku kiedy osoba powinna być bardziej kreatywna – przeprowadza się burzę mózgów. Można także zastosować technikę, by patrzeć na dane sytuacje z różnych perspektyw, pomaga to w znalezieniu nowych opcji . Dodatkowo  poszerza to świadomość w danej sytuacji. Warto czasem przystać na takie ćwiczenia, żeby poprawić wiele rzeczy w swoim życiu, których nie można by uzyskać w inny sposób.

Zadania mogą opierać się na czynnościach czysto manualnych – typu rysowanie, pisanie, czy rzeźbienie. Inne zaś mogą wymagać większego zaangażowania i będą dużo cięższe do wykonania. Wszystko dostosowane do potrzeb danej osoby i efektów, jakie chcemy uzyskać. Każde z nich może być zmieniane czy też uaktualniane. Nie ma stałych ćwiczeń, które wystąpią zawsze i u każdego, zatem nie zakładajmy i nie narzucajmy ich z góry “wiedząc lepiej”.

Pokonanie własnych słabości, praca nad nimi, zwalczanie przyzwyczajeń, pobudzenie kreatywności, zmiana środowiska z bezpiecznego na to ciekawsze i nowsze, gdzie wyjdzie się z tak zwanej “bezpiecznej strefy” – to tylko niektóre z celów, jakie można osiągnąć. Systematyczna praca i całkowite poddanie się pod polecenia coacha – to może przynieść wówczas największe efekty.

Należy na koniec pamiętać, że to nie jest tylko zabawa, coś dla zabicia czasu czy zwykła rozrywka. Każde ćwiczenie powinno się traktować na tyle poważnie, na ile się tego wymaga i należy podchodzić do tego, jak do każdego innego ważnego zadania.

Czasem wystarczą odpowiednie pytania i rozmowa z coachem, żeby dojść do celu, ale jeśli okaże się, że potrzebne będą te ćwiczenia – nie wystrzegajmy się ich.

By | 2018-07-16T21:10:21+00:00 20 stycznia, 2015|Coaching|0 komentarzy

About the Author:

Nauce i rozwojowi osobistemu poświęcił 6 lat. Po tym okresie z niesamowitą ilością wiedzy i doświadczenia – wrócił do kraju. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka jeszcze przed nim wyboista droga. Zdobyte za granicą umiejętności nie pomagały mu w zdobyciu wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Pojawiły się myśli co dalej – czy dobrze zrobił, że wrócił . Jednak jego upór i determinacja nie pozwoliły na odwrót i ucieczkę. Wtedy pierwszy raz zetknął się z potocznie zwaną „akwizycją” jedynie firmy o profilu sprzedaży bezpośredniej odpowiadały na jego aplikacje. Podszedł to tego z dystansem ale i ciekawością która mu towarzyszyła przez całe życie. Dzień po dniu pokonywał kolejne bariery i poznawał tajniki sprzedaży. Po krótkim okresie czasu okazało się to niesamowitym doświadczeniem i niekończącą się możliwością rozwoju osobistego. Zaczynał od branży ubezpieczeniowej, później była finansowa w międzyczasie poznał MLM, który okazał się jego pasją i spełnieniem marzeń . Jest certyfikowanym Coachem i Masterem NLP oraz niepoprawnym optymistą. Zapraszam do śledzenia bloga o biznesie, podróżach, rozwoju i coachingu.