Co to jest PTSD ?

Co to jest PTSD ?

Co to jest PTSD ?

Przeżycie wypadku dla wielu osób bywa traumatycznym przeżyciem. Jednym ze skutków takiego zdarzenia może być PTSD, czyli zespół stresu pourazowego, który nieleczony potrafi przemienić się w ciężką chorobę.

Przyczyną samego zaburzenia jest przeżycie sytuacji, która odcisnęła ogromne piętno na psychice poszkodowanego. Może to być nie tylko sam wypadek komunikacyjny, co np. związana z nim śmierć bliskiej osoby.

Czas trwania stresu pourazowego jest różny – od kilku tygodni aż do kilku miesięcy. Jednak jeśli trwa dłużej niż miesiąc, wtedy mamy do czynienia z poważnym PTSD, który nieleczony potrafi mieć katastrofalne skutki, jak choćby trwała zmiana osobowości.

Jakie są najczęstsze objawy zespołu stresu pourazowego? To między innymi stan odrętwienia i zobojętnienia, problemy ze snem, wracanie wspomnieniami do traumatycznej sytuacji, izolacja od ludzi, odczuwanie lęku. Dlatego pamiętaj, aby nie lekceważyć takich zachowań u osoby, która ostatnio przeżyła wypadek.

Fakt wystąpienia zespołu stresu pourazowego ma istotne znaczenie na wysokość odszkodowania lub zadośćuczynienia. Jako jeden ze nieprzyjemnych skutków wypadku jest to również rezultat, za który należy się zwrot kosztów leczenia. Odpowiednio udokumentowany przebieg choroby należy dołączyć do dokumentacji dla ubezpieczyciela.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zgłoszeniu lub poprowadzeniu sprawy odszkodowawczej chętnie Tobie pomogę. Zadzwoń lub napisz do mnie.

Odszkodowania Ikarius

By | 2018-02-13T11:40:08+00:00 8 czerwca, 2015|Możliwości biznesowe, Odszkodowania|1 komentarz

About the Author:

Nauce i rozwojowi osobistemu poświęcił 6 lat. Po tym okresie z niesamowitą ilością wiedzy i doświadczenia – wrócił do kraju. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka jeszcze przed nim wyboista droga. Zdobyte za granicą umiejętności nie pomagały mu w zdobyciu wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Pojawiły się myśli co dalej – czy dobrze zrobił, że wrócił . Jednak jego upór i determinacja nie pozwoliły na odwrót i ucieczkę.Wtedy pierwszy raz zetknął się z potocznie zwaną „akwizycją” jedynie firmy o profilu sprzedaży bezpośredniej odpowiadały na jego aplikacje. Podszedł to tego z dystansem ale i ciekawością która mu towarzyszyła przez całe życie. Dzień po dniu pokonywał kolejne bariery i poznawał tajniki sprzedaży. Po krótkim okresie czasu okazało się to niesamowitym doświadczeniem i niekończącą się możliwością rozwoju osobistego. Zaczynał od branży ubezpieczeniowej, później była finansowa w międzyczasie poznał MLM, który okazał się jego pasją i spełnieniem marzeń .Jest certyfikowanym Coachem i Masterem NLP oraz niepoprawnym optymistą.Zapraszam do śledzenia bloga o biznesie, podróżach, rozwoju i coachingu.

1 komenarz

  1. młody 4 sierpnia, 2018 w 6:05 am- Odpowiedz

    Super blog , fajnie że dzielisz się tą wiedzą z innymi , którzy dopiero zaczynają działać w biznesie

Zostaw komentarz