Co to jest bitcoin oraz technologia blockchain ?

Co to jest bitcoin oraz technologia blockchain ?

Co to jest bitcoin oraz technologia blockchain ?

CO TO JEST BITCOIN ORAZ TECHNOLOGIA BLOCKCHAIN?

Bitcoin jest kryptowalutą, która jako pierwsza pojawiła się na światowym rynku. Wykorzystuje on tzw. technologie blockchain, która ma szereg różnych zastosowań. Najważniejszym zastosowaniem jest przesył kryptowaluty w wykorzystując szereg procesów matematycznych oraz kryptograficznych. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt iż Bitcoin jako pierwszy jest zupełnie zdecentralizowanym systemem, który odniósł spektakularny sukces na światowym rynku.

Zobacz jak łatwo możesz kupić bitcoin

NA CZYM POLEGA DECENTRALIZACJA ?

Decentralizacja jest pojęciem, które określa system nie podlegający kontroli oraz władzy poprzez wybraną instytucję.  Prościej rzecz ujmując Bitcoin będąc systemem zdecentralizowanym jest całkowicie niezależny. Właścicielami BitCoin są wszyscy jego użytkownicy, którzy go posiadają oraz wydobywają. To właśnie oni uczestniczą w funkcjonowaniu blockchain co sprawia, że żadna postronna osoba nie może modyfikować transakcji ani też wpływać na jej rezultat. Nawet w przypadku, w którym kilka – kilkanaście osób zniknie z sieci Bitcoin to cała reszta nadal przechowuje rejestry i potwierdza prawidłowość transakcji.  System zdecentralizowany śmiało możemy także porównać do słynnych sieci torrent (pewnie niektórzy często się z nią spotykają pobierając filmy, gry, muzykę od innych użytkowników). Sieć torrent również działa na zasadzie budowy sieci stworzonej z komputerów osób, które należą do tej sieci i nawzajem udostępniają materiały ze swoich dysków. Tym samym Bitcoin nie posiada żadnej instytucji emisyjnej, która mogła by „dodrukować” więcej waluty w wybranym momencie. Tworzenie Bitcoin odbywa się według ściśle określonego schematu poprzez tzw. wydobywanie waluty.

Jak-działa-bitcoin-pełen-proces

Jak działa bitcoin – pełen proces

CZY KAŻDY MOŻE WYDOBYWAĆ BITCOIN ?

Cena Bitcoin na przestrzeni ostatnich lat bardzo ewoluowała, sprawiając że obecnie ta popularna kryptowaluta kosztuje ponad 8700$. Jeszcze 5 lat temu, każdy mógł kupić bitcoin po kilka centów co przy obecnej cenie dało by naprawdę dobry % zysku. Wystarczyło swego czasu zainwestować 100$ aby dzisiaj być milionerem – niewyobrażalne prawda ?
Od samego początku istniała możliwość wydobycia tej kryptowaluty przy użyciu mocy obliczeniowej np. naszego komputera. Z czasem gdy transakcji oraz procesów przybywało wydobycie również stało się trudniejsze – potrzebna była znacznie większa moc obliczeniowa aby sprostać skomplikowanym algorytmom. Obecnie wydobywanie przy użyciu zwykłego komputera jest praktycznie nie możliwe (czytaj nie opłacalne). Na całym świecie powstały wielkie serwerownie (kopalnie), które posiadają mnóstwo urządzeń najwyżej klasy. Uczestniczą w procesach transakcyjnych otrzymując za to wynagrodzenie w bitcoin.

Bitcoin obecnie ma wielką konkurencję (inne kryptowaluty), które z każdym miesiącem stają się coraz bardziej atrakcyjniejsze. Sam Bitcoin jest teraz świetnym środkiem płatniczym, którym zapłacimy w coraz większej ilości miejsc na całym świecie. Jego wartość mimo różnych spekulacji ciągle rośnie i wszelkie analizy i raporty przewidują, że obecna cena to dopiero początek

Zbacza również video w którym opowiadam czym jest bitcoin i jak zacząć działać na rynku

                       

By | 2018-07-08T20:55:37+00:00 Luty 10th, 2018|Możliwości biznesowe|0 komentarzy

About the Author:

Nauce i rozwojowi osobistemu poświęcił 6 lat. Po tym okresie z niesamowitą ilością wiedzy i doświadczenia – wrócił do kraju. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka jeszcze przed nim wyboista droga. Zdobyte za granicą umiejętności nie pomagały mu w zdobyciu wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Pojawiły się myśli co dalej – czy dobrze zrobił, że wrócił . Jednak jego upór i determinacja nie pozwoliły na odwrót i ucieczkę.Wtedy pierwszy raz zetknął się z potocznie zwaną „akwizycją” jedynie firmy o profilu sprzedaży bezpośredniej odpowiadały na jego aplikacje. Podszedł to tego z dystansem ale i ciekawością która mu towarzyszyła przez całe życie. Dzień po dniu pokonywał kolejne bariery i poznawał tajniki sprzedaży. Po krótkim okresie czasu okazało się to niesamowitym doświadczeniem i niekończącą się możliwością rozwoju osobistego. Zaczynał od branży ubezpieczeniowej, później była finansowa w międzyczasie poznał MLM, który okazał się jego pasją i spełnieniem marzeń .Jest certyfikowanym Coachem i Masterem NLP oraz niepoprawnym optymistą.Zapraszam do śledzenia bloga o biznesie, podróżach, rozwoju i coachingu.

Zostaw komentarz