11 sposobów jak zarabiać w internecie w 2018 roku

Dla wielu ludzi zarabianie dużych pieniędzy byłoby spełnieniem marzeń. Gdyby udało im się znaleźć sposób zarabiania na stronie internetowej lub innym biznesie online, mogliby rzucić pracę, aby skupić się na przedsiębiorczości, spędzać więcej czasu z rodziną i wreszcie odzyskać kontrolę nad swoim czasem i życiem.

Szalone jest to, że zarabianie pieniędzy online nie jest marzeniem. Od blisko 4 lat robię to dzięki mojej witrynie Krzysztofgromaszek.pl . Znam również tysiące innych osób, które zarabiają pieniądze na swój sposób, korzystając ze stron internetowych, kursów lub unikatowych strategii marketingowych.

Oto dobra wiadomość. Większość strategii zarabiania online nie jest tak skomplikowana. Jak każde przedsięwzięcie, Twój dochód online wymaga czasu i ciężkiej pracy. Musisz być gotów poświęcić czas i energię potrzebną, aby Twój pomysł zaczął przynosić dochody. Będzie na pewno wiele wyzwań na Twojej drodze, ale uwierz mi na pewno warto zacząć działać.

Jeśli szukasz sposobu , aby zarabiać pieniądze w Internecie, ale nie wiesz od czego zacząć, oto kilka najlepszych i najbardziej realistycznych strategii do rozważenia:

# 1: Google Adsense

google-adsense

Jeśli odwiedziłeś dowolną witrynę, zobaczysz reklamy Google. Te reklamy są wszędzie i nie bez powodu. Są nie tylko łatwe do skonfigurowania na dowolnej stronie internetowej, ale mogą być bardzo dochodowe, gdy witryna zacznie przynosić stały ruch.

Jedną z fajnych rzeczy w Google AdSense jest to, że tak łatwo jest go skonfigurować. Jeśli masz bloga lub stronę internetową, możesz założyć bezpłatne konto w Google AdSense. Tam wygenerujesz unikalny kod, który wkleisz do swojej witryny. Google sam śledzi wyświetlenia Twojej strony, ruch i zarobki w Twoim imieniu. Nie masz żadnych kosztów utrzymania, aby to wszystko działało.

Ile zarobisz ? Myślę, że mój najlepszy miesiąc w Google AdSense to prawie 500 USD w ciągu ostatnich kilku lat. Jak na całkowicie pasywny dochód bez działania z mojej strony to chyba dobry wynik. A to tylko czubek góry lodowej.

# 2: Programy partnerskie

Programy-partnerskie

Niezależnie od tego, czy masz już stronę internetową, czy wciąż myślisz nad pomysłami na bloga, możesz również zacząć do marketingu afiliacyjnego. Dzięki marketingowi partnerskiemu współpracujesz z markami i firmami . Jeśli wspomnisz o produkcie lub usłudze, podlinkujesz teks z tym produktem lub usługą za pomocą unikalnego kodu partnerskiego otrzymanego podczas rejestracji. Zarabiasz za każdym razem, gdy ktoś kupi produkt lub usługę za pośrednictwem Twojego linku.

Ogólnie mówiąc, będziesz chciał współpracować z partnerami powiązanymi z Twoją koncepcją bloga.

Oprócz rejestracji w pojedyńczych firmach oferujących programy partnerskie możesz także zarejestrować się w partnerskiej sieci reklamowej, która oferuje mnóstwo różnych usług/produktów zebranych w jednym miejscu. W ten sposób możesz sprawdzić, co działa, a co nie działa.

# 3: Doradztwo

mentoring-doradztwo-konsultacje

Innym sposobem zarabiania pieniędzy w Internecie jest konsulting. Jeśli jesteś ekspertem w dowolnej dziedzinie, możesz znaleźć osoby, które będą skłonne zapłacić Ci za doradztwo w zakresie celów osobistych lub biznesowych. Możesz myśleć, że nie jesteś wystarczająco doświadczony, by skonsultować się z dużymi firmami, ale będziesz zaskoczony rodzajami usług, za które ludzie będą płacić.

Mój kolega, Robert, jest dobrym przykładem kogoś, kto prowadził konsultacje online w dziwnej branży. Robert powiedział mi, że po kilku latach blogowania, kilka marek skontaktowało się z nim, prosząc go o pomoc w mediach społecznościowych i marketingu online.

Sam miał jedynie doświadczanie w prowadzeniu bloga online a prowadził konsultacje jak wypromować koncert muzyki rock i kasował po 500zł za godzinę. Każdy może być ekspertem jeżeli tylko w to uwierzy.

Jeśli chcesz rozpocząć konsultacje, ale nie wiesz, jakie podjąć następne kroki, możesz również założyć bezpłatne konto za pośrednictwem Clarity.fm. Ta strona pozwala każdemu, kto chce zaoferować doradztwo, założyć bezpłatny profil. Po skonfigurowaniu profilu ludzie znajdą cię i zarezerwują sesję, za którą otrzymasz zapłatę.

# 4: Kursy online

Jeśli masz jakieś umiejętności, możesz uczyć innych, możesz również stworzyć kurs online, który potem będziesz sprzedawać . Możesz znaleźć kursy online, które uczą od gotowania do marketingu, a nawet pisania copywritingu. Sam sprzedaję kursy jak działać w social media oraz jak stworzyć samemu sklep internetowy. A niebawem pojawią się moje kolejne produkcje.

Coraz więcej ludzi chce rozwijać swoje kompetencje i szukają specjalistycznych kursów, dlatego już teraz zastanów się w jakiej dziedzinie jesteś specjalistą i możesz podzielić się swoją wiedzą.

# 5: Sprzedaż książek

Podczas gdy przemysł wydawniczy jest w lekkim dołku, możesz w tym czasie stworzyć cały proces pisania, publikowania i marketingu książki online.
Bloger, którego znam, Adam, postanowił w zeszłym roku napisać swoją pierwszą książkę i okazała się strzałem w dziesiątkę. Od tego czasu dzięki dobremu marketingowi online przynosi mu stały miesięczny dochód pasywny w granicach 2500 zł.

Jeśli myślisz, że możesz napisać książkę, którą ludzie chcieliby kupić, jest to dobra strategia do rozważenia, ponieważ koszty początkowe mogą być minimalne a zyski bardzo wysokie.

# 6: Sprzedaż leadów

Innym sposobem zarabiania pieniędzy online jest zbieranie leadów. Najważniejsze kroki, które musisz wykonać, aby prowadzić sprzedaż, obejmują konfigurację strony internetowej, uzyskanie ruchu na tej stronie i upewnienie się, że zbieramy potencjalną klientów za których ktoś nam zapłaci.

Oto dobry przykład tego, jak sprzedaż odszkodowań może działać w prawdziwym życiu: Moja strona internetowa, Krzysztofgromaszek.pl, generuję masę ruchu od ludzi, którzy szukają w Internecie  odpowiedzi na pytania dotyczące uzyskania odszkodowania po wypadku. Kiedyś miałem skonfigurowaną stronę internetową, tylko pod zbieranie leadów to było dużo pracy, aby przemielić wszystkie różne prośby klientów. W rezultacie zacząłem sprzedawać zebrane przeze mnie kontakty innym firmą.

Zasadniczo nabywcy są skłonni zapłacić za dane osobowe, które gromadzę od osób odwiedzających moją witrynę. Jest to korzystne dla wszystkich, ponieważ otrzymuję zapłatę za potencjalnych klientów, a odwiedzający moją stronę są skontaktowani z kimś kto może im pomóc.

Pamiętaj jednak, że możesz sprzedawać namiary w wielu różnych branżach – nie tylko ubezpieczenia na życie. Naprawdę, musisz tylko znaleźć niszę, zbudować stronę internetową wygenerować ruch i sprawdzić, ile możesz uzyskać za pozyskane kontakty.

# 7: Pisanie tekstów – Freelance

zarabianie-przez-internet

Jeśli masz umiejętności pisania i kreatywnego myślenia, możesz zarabiać na tworzeniu treści online. Nie robię tego tak często, jak kiedyś, ale jestem bardzo świadomy, jak opłacalny jest ten strumień dochodów.

Profesjonalni copywriterzy zarabiają bardzo duże pieniądze , ponieważ duże korporacje , firmy potrzebują być w stałym kontakcie z odbiorcami online. Dlatego zlecają research i pisanie postów podwykonawcą którzy się w tym specjalizują. Sam osobiście od czasu do czasu zlecę napisanie artykuły w branży o której nie mam pojęcia. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy. Polecam każdemu takie rozwiązania.

# 8: Sponsorowane posty

blog-zarabianie-w-internecie

Jeśli masz stronę internetową lub duże popularność w mediach społecznościowych, możesz zarabiać, publikując sponsorowane posty i reklamy. Ale jak to działa? Zasadniczo firmy są skłonne płacić blogerom i znanym osobą aby promować swoje produkty i usługi. Jeśli masz platformę, czy to blog, czy Instagram, to możesz  zacząć zarabiać online.

Jeżeli chciałbyś sponsorowany post na mim blogu skontaktuj się ze mną a na pewno się dogadamy.

Ale znam również blogerów, którzy dostają 5000 zł za sponsorowany post. To dość szalone, ale po prostu pokazuje, co jest możliwe w XXI wieku.

Pamiętaj jednak, że nie strony internetowej do robienia sponsorowanych treści, ponieważ możesz zarabiać, jeśli masz wielu obserwujących w mediach społecznościowych. Bardzo dużo dziewczyn promuje różne usługi na Instagramie dostając w zamian produkty lub gotówkę. Za zrobienie relacji na instastory może dostać od 500 do 2000 zł i dany produkt. Więc jak nie skorzystać z takiej okazji.

# 9: Seminaria internetowe

Potrzebujesz więcej pomysłów, jak zarabiać w Internecie? Inną strategią jest wykorzystywanie webinarów do promowania swojego produktu, usługi lub kursu. Przeprowadziłem webinaria, aby promować moją pomoc w uzyskaniu odszkodowania i  zwiększyć zainteresowanie moim kursem online. Dzięki webinarom oferujesz wiele porad i wiedzy za darmo – zazwyczaj na żywo. Na koniec jednak przygotuj swój płatny produkt lub usługę w celu zwrotu za poświęcony czas.

Niezależnie od tego, co sprzedajesz, nietrudno skonfigurować webinar i zachęcić użytkowników do rejestracji. Prawdopodobnie możesz znaleźć bezpłatne instrukcje internetowe na temat tego, jak utworzyć pierwsze webinar, jeśli wystarczająco dobrze poszukasz.

# 10: YouTube

youtube-subskrypcje-kanału

YouTube to kolejna platforma, dzięki której ludzie mogą zarabiać pieniądze online. Istnieje mnóstwo kanałów YouTube na każdy temat. Od profesjonalnych kręconych przez wytwórnie filmowe po amatorskie kręcone telefonami komórkowymi.

W ubiegłym roku Forbes przedstawił kilku największych graczy na YouTube. Według badań, dziesięć największych, najbardziej dochodowych gwiazd YouTube zarobiło 127 milionów dolarów od czerwca 2016 do czerwca 2017. Najpopularniejszy gracz o nazwie DanTDM zarobił jedyne 16,5 miliona dolarów.

Czy zarobisz tyle ? Prawdopodobnie nie. Możesz jednak zacząć zarabiać przez YouTube, korzystając z własnej sieci reklamowej lub zdobywając sponsorowane posty. Jeśli lubisz robić filmy, uruchomienie kanału YouTube może być świetnym sposobem na zarobienie pieniędzy.

# 11: Stwórz społeczność online

osiagniecia-społeczność-online

Wreszcie, możesz także zarabiać pieniądze w internecie, budując społeczność online. Na przykład możesz zbudować społeczność na swoim blogu. Możesz także zbudować forum internetowe i pobierać opłaty za członkostwo. Możesz nawet utworzyć grupę na Facebooku i sprzedawać lub promować różne produkty.

Istnieje nieograniczona ilość sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie, a te, które tutaj omówiłem, są tylko czubkiem góry lodowej. Jeśli masz czas, pasję i przynajmniej trochę kreatywności, możesz łatwo zbudować dochód pasywny online – lub kilka – jeśli dasz sobie wystarczająco dużo czasu.

Ale nie wierz mi na słowo. Jeśli szukasz na pewno, znajdziesz tysiące historii sukcesu, których możesz użyć do inspiracji.

Pewnego dnia możesz nawet sam stworzyć własną historię sukcesu. Ale nigdy się nie dowiesz, chyba że spróbujesz.